
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 410 pF |
| Voltage Rating (DC) | 745 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 550 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 1.5 kV |
| Varistor Voltage | 910 V |
| Surge Energy Rating | 210 J |
| Peak Surge Current | 6.5 kA |
Stock: 3068
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29146
Ext.Price$0.29146
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29146 | $0.29146 |
| 10 | $0.23376 | $2.33760 |
| 50 | $0.20941 | $10.47050 |
| 100 | $0.18759 | $18.75900 |
| 500 | $0.16805 | $84.02500 |
| 1000 | $0.15054 | $150.54000 |
